
Microblading to zabieg, który staje się coraz bardziej popularny na całym świecie. Czym jest ta metoda oferowana przez wiele salonów urody?
Microblading – co to takiego?
Zabieg o nazwie microblading to nic innego jak makijaż permanentny brwi, polegający na wprowadzeniu pigmentu do najgrubszej warstwy naskórka, warstwy kolczystej. Do tego celu wykorzystywane są mikroostrza, a głębokość nacięć wynosi pomiędzy 0,6 a 1,2 mm. Pigment utrzymuje się w skórze od około roku nawet do 2 lat. Za czynniki trwałości uznaje się:
- biochemię skóry,
- jakość pigmentów,
- pielęgnację po zabiegu,
- odcień skóry,
- choroby skóry.
Microblading wywodzi się z Japonii. Brwi wykonane tą metodą makijażu permanentnego do złudzenia wyglądają jak naturalne włoski. Zabieg przeprowadzany jest z zastosowaniem znieczulenia.
Zabieg microblading polecany jest zwłaszcza dla osób:
- z ubytkami lub całkowitym zanikiem brwi (np. po chemioterapii),
- chcących zaoszczędzić czas przeznaczany na codzienny makijaż,
- lubiących perfekcyjnie wyglądającą oprawę oka,
- często robiących hennę,
- zawodowo wykorzystujących wizerunek,
- posiadających asymetrię brwi.
Pielęgnacja brwi po zabiegu microblading
Po zabiegu zalecana jest odpowiednia pielęgnacja. Nie należy usuwać strupów. Miejsce zabiegu należy przemywać delikatnie zwilżonym wacikiem. Niewskazane jest smarowanie brwi i nakładanie kosmetyków na nie przez około 7 dni. Nie można również opalać twarzy.
Przeciwwskazania
Microblading, jak każdy zabieg, który inwazyjnie poprawia urodę, wiąże się z licznymi przeciwwskazaniami. Wśród nich są:
- stosowane farmaceutyki: leki z retinoidami, antybiotyki (erytromycyna, klindamycyna),
- okres ciąży i karmienia piersią,
- poparzenia słoneczne lub infekcje w miejscu zabiegu,
- choroby bakteryjne, wirusowe i grzybiczne (np. półpasiec),
- poważne choroby (nowotwory, hemofilia).
Microblading a metoda piórkowa
Metoda microblading w porównaniu do popularnej do niedawna metody piórkowej wyróżnia się efektami delikatnego i subtelnego włosa, podczas gdy w efekcie stosowanej metody piórkowej włos jest znacznie grubszy. Metoda piórkowa związana jest z głębszymi nacięciami oraz możliwością występowania blizn.